Kosmetyczne abecadło - Z

Hej! Nadszedł czas na ostatni post z serii "Kosmetyczne abecadło". Mam nadzieję, że informacje, które tu przekazywałam okazały się przydatne lub przynajmniej ciekawe (ja sama lubię poznawać różne ciekawe fakty na różne tematy). Tak więc zapraszam do zapoznania się z kosmetykiem na literę "Z".


Zmywacz do paznokci - jest to kosmetyk służący do zmywania lakieru lakieru z paznokci. Składniki, które działają w ten sposób to organiczne rozpuszczalniki takie jak: aceton, octan butylu lub octan etylu. Często w składzie zmywacza znajdziemy dodatkowe składniki, np. witaminy, wyciągi z różnych ziół - rumianku, szałwi, olejki pielęgnujące i nawilżające paznokcie, itp. Aceton jest substancją toksyczną, dlatego powoli odchodzi się od produkcji zmywaczy z tym właśnie składnikiem rozpuszczającym. Może bowiem powodować poważne podrażnienia, alergie, a nawet poparzenia. Ponadto aceton odwadnia płytkę paznokcia, przez co staje się ona osłabiona, paznokcie się rozdwajają i pękają. Zaletą tych zmywaczy jest, że dzięki temu, że mają tak silne działanie - zmywanie paznokci, zwłaszcza ciemnych lakierów i brokatu, jest szybsze i łatwiejsze.
Zmywacz do paznokci, poza zmywaniem samego lakieru, usuwa również różne zanieczyszczenia oraz odtłuszcza paznokcie i przygotowuje je przed nałożeniem nowej warstwy lakieru.
Zmywacz może występować w postaci płynu (wówczas wylewamy odrobinę na wacik i tym wacikiem przecieramy paznokcie) lub w słoiczku, w którym znajdują się nasączone waciki (w takim wypadku po prostu wkładamy po kolei palce do tego pojemniczka i czekamy, aż lakier się rozpuści). Oprócz tych najbardziej popularnych form, znaleźć można też zmywacze w pisaku (takie ułatwią zmywanie lakieru ze skórek, gdyby się ubrudziły podczas aplikacji lakieru).


Popularne posty z tego bloga

Recenzja - Blanx White Shock

Suplementy diety

Recenzja - Body Club oczyszczająca maska do twarzy tea tree