Czysta skóra

Twarz to nasza wizytówka. Warto więc dbać o nią i utrzymywać ją w czystości. Łatwiej wtedy zapobiegać powstawaniu różnych niedoskonałości. Pomyślałam, że podzielę się z Wami moim sposobem na czystą i bezproblemową skórę twarzy. Zaznaczam, że jest to moja opinia i nie jest ona sponsorowana przez producentów kosmetyków, które poniżej przedsawiam.

Pierwszym kosmetykiem, który pomaga mi utrzymać twarz w dobrym stanie jest "Garnier Czysta skóra, 3 w 1" - czyli żel myjący, peeling oraz maseczka. Jak pisze producent na opakowaniu - "żel - głęboko oczyszcza, peeling - eliminuje zaskórniki, maseczka - zwalcza nadmiar sebum i matuje". Moja skóra ma tendencję do przetłuszczania się. Muszę więc używać kosmetyków matujących. Przyznaję, że ten kosmetyk jest bardzo dobry dla mnie. Codziennie wieczorem używam go do mycia twarzy (czyli jako żel), kilka razy w tygodniu korzystam z dosyć grubych drobinek tego specyfiku jako peeling. Natomiast zostawiając kosmetyk na skórze przez ok 10-15 min, uzuskujemy efekt maseczki. Używając tego kosmetyku codziennie nie mam żadnych problemów z zaskórnikami, pryszczami czy innymi tego typu niedoskonałościami.
Cena - ok. 19 zł.
Przynajmniej raz w tygodniu staram się używać kolejnego kosmetyku z Garniera - "Garnier Pure Active Peeling Brusher". Jest to żel do mycia twarzy z zastosowaniem szczoteczki, dzięki której łatwiej jest nam usuwać wszelkie niedoskonałości i martwy naskórek.
Cena - ok. 22 zł.
Po przeprowadzeniu tych wszystkich zabiegów, przemywam twarz głęboko oczyszczającym tonikiem Clean & Clear do skóry wrażliwej. Co prawda moja skóra do bardzo wrażliwych nie należy, jednak wolę stosować ten tonik, a nie ten do skóry normalnej, ponieważ nie chcę dodatkowo podrażniać swojej skóry. Tonik naprawdę bardzo głęboko oczyszcza. Widać to dokładnie na wacikach ;).
Cena - ok.16 zł.
Stosuję powyżej przedstawione kosmetyki od ok. roku czy może nawet dłużej. Widzę, że moja skóra jest naprawdę bardzo dobrze oczyszczona i nie wyskakują mi żadne świństwa. Kilka razy zdarzyło mi się pominąć na różnych wyjazdach mycie twarzy żelem 3 w 1 Garniera i niestety musiałam potem walczyć z drobnymi wypryskami. Natomiast, gdy ponownie zaczęłam go używać miałam już spokój i nic więcej mi nie wyskoczyło. Gorąco polecam te produkty, ponieważ bardzo dobrze spełniają swoją funkcję. Dodatkowo - są bardzo wydajne, więc starczają na bardzo długo.

Popularne posty