Kosmetyczne abecadło - K

Hej! Bez zbędnego gadania zapraszam Was do zapoznania się z kolejną porcją wiedzy na temat produktów kosmetycznych. Pora na literę K. 

Konturówka - kosmetyk (kredka) do obrysowania i nadania innego kształtu wybranej partii twarzy. Wyróżnić możemy konturówkę do ust (czyli lipliner)i konturówkę do oczu (czyli eyeliner, o którym już pisałam TUTAJ). Jeśli nie mamy wymarzonego kształtu oczu lub ust, konturówką możemy to skorygować. Oprócz tego konturówka może nam posłużyć jako podkład na powiekach pod cień oraz podkład pod pod pomadkę. Dzięki pomalowaniu ust najpierw liplinerem, pomadka dłużej się utrzymuje, jest bardziej odporna na ścieranie, wilgoć i spożywany pokarm. 
Korektor - kosmetyk służący do korygowania i maskowania niedoskonałości, cieni pod oczami, zaczerwienień czy blizn. Możemy wyróżnić korektory do całej twarzy oraz takie stworzone do stosowania pod oczy (mają lżejszą konsystencję). W języku polskim mamy tylko słowo "korektor", natomiast w angielskim wyróżniamy dwa kosmetyki - "concealer" (czyli kosmetyk służący do ukrywania niedoskonałości) oraz "corrector" (czyli kosmetyk do korygowania kształtu). O korektorach, jakie ja stosuję i stosowałam w przeszłości pisałam TUTAJ.
Korektor jest w pewnym sensie podobny do podkładu, jednak ma cięższą i gęstszą konsystencję i jest bardziej napigmentowany. Zazwyczaj nakładany jest na bazę, pod podkład, albo na pokład, przed nałożeniem pudru Należy pamiętać o prawidłowym doborze odcienia korektora do koloru cery. 
Korektory mogą mieć różną postać: sztyft, fluid, kompakt, kredka, pędzelek. Często możemy spotkać korektory w różnych kolorach: cielisty (odcień uniwersalny), różowy (do rozświetlenia i ożywienia cery), zielony (do maskowania niedoskonałości i zmian wpadających w kolor czerwony) oraz żółtym (do maskowania cieni pod oczami). Korektor nakładamy punktowo w miejsca które wymagają korekcji lub zamaskowania i dokładnie rozcieramy palcem lub przeznaczonym do tego pędzelkiem. Ważne, żeby dobrze rozetrzeć korektor, aby nie wyróżniał się na twarzy.Popularne posty