Domowa maseczka nawilżająca do włosów

Hej! Dzisiejszy post będzie o pielęgnacji włosów w domowych warunkach. Maseczka ta jest dosyć popularna, a przy tym bardzo skuteczna. Jej zadanie to oczyszczenie, nawilżenie i wzmocnienie włosów. 
Do przygotowania maseczki potrzebować będziemy:
- olejek rycynowy,
- żółtko jajka,
- sok z cytryny.
Do miseczki dodajemy wszystkie składniki - żółtko, kilka kropli olejku i łyżeczkę cytryny - i mieszamy je ze sobą. Następnie nakładamy na włosy. Głowę owijamy czepkiem foliowym, bądź reklamówką i mieszankę trzymamy ok. 15-20 min. Następnie spłukujemy i myjemy głowę.
 
Po zastosowaniu maseczki włosy są nawilżone, bardziej błyszczące, oczyszczone i miękkie w dotyku. Właściwości składników maseczki:
- olejek rycynowy pomaga w odbudowie włosów łamliwych i nawilża suche włosy, sprawia, że włosy łatwiej się rozczesują i mniej plączą, są mocniejsze i gęstsze.
- żółtko - zawiera cenne witaminy i minerały, pomaga w pielęgnacji włosów przetłuszczających się oraz sprawia, że nabierają blasku.
- sok z cytryny - ma właściwości oczyszczające i rozjaśniające, hamuje wydzielanie łojotoku i odświeża skórę głowy, wzmacnia włosy i nadaje im blasku. 
 
Takie połączenie składników sprawia, że włosy naprawdę będą dobrze oczyszczone, nawilżone i wzmocnione. Dodatkowo nabiorą blasku i będą wyglądać na dużo zdrowsze.


 
 
 
A jakie Wy stosujecie maseczki na włosy? Próbowałyście już kiedyś tej?

Popularne posty