Mój sposób na włosy

Przymierzając się do recenzji pewnego specyfiku do włosów, postanowiłam podzielić się z Wami moim sposobem na ładne i lśniące włosy.
Niestety moje włosy należą do tych dosyć szybko przetłuszczających się. Podczas mycia głowy szamponem (z reguły używam szamponu do włosów przetłuszczających się lub cienkich i pozbawionych objętości) poświęcam kilka chwil na masaż skóry głowy. Następnie po spłukaniu szamponu stosuję naprzemiennie przy jednym myciu odżywkę do włosów przetłuszczających się natomiast przy następnym myciu używam maski zwiększającej objętość włosów Yves-Rocher. Pozostawiam ją na włosach na kilka minut. Po spłukaniu i osuszeniu włosów delikatnie ręcznikiem (bez mocnego wycierania), spryskuję po kolei pasma sprayem do włosów. Kiedyś stosowałam spay z wyciągiem z malwy do układania włosów zwiększającego objętość Yves-Rocher, natomiast przez jakiś czas nie oferowali go w katalogach, więc przerzuciłam się najpierw na odżywkę dwufazową Pantene Aqua Light, a od jakiegoś czasu używam żelu w spray'u Pantene Volume&Booster. Następnie układam włosy wedle uznania i w zależności od nastroju ;). Gdy miałam krótkie włosy, wymagające prawie codziennego układania za pomocą szczotki i suszarki, używałam spray'u chroniącego przed wysoką temperaturą Schwarzkopf Taft. Natomiast teraż rzadko korzystam z suszarki, częściej daję włosom samym wyschnąć w takim tempie, jak im wygodniej ;) (no chyba, że mam zaplanowane jakieś wyjście i trzeba się trochę odpicować ;) ). 
Takie są moje wypróbowane sposoby na utrzymanie zdrowych i optycznie gęstszych ;) włosów. Mam nadzieję, że coś z tego się Wam przyda :)

Popularne posty