Przygotowanie twarzy do makijażu

Hej! Wpadłam dziś na pomysł, że podzielę się z Wami moim sposobem na przygotowanie twarzy do makijażu oraz wykonanie samego makijażu twarzy. O części z używanych przeze mnie kosmetyków pisałam już we wcześniejszych postach.
Więc zaczynamy :)
Rano po przebudzeniu spłukuję twarz letnią wodą. Następnie przemywam ją tonikiem głęboko oczyszczającym do cery wrażliwej Clean & Clear. Kolejnym krokiem jest wklepanie niewielkiej ilości kremu na całą powierzchnię twarzy. Od niedawna stosuję krem matujący na dzień Soraya (kuracja matująca, krem matująco-nawilżający).
Gdy krem się wchłonie (ma bardzo lekką i przyjemną konsystencję, więc bardzo szybko się wchłania) nakładam podkład w płynie. Od dłuższego czasu używam kremu BB Garnier do skóry tłustej i mieszanej. Ewentualne niedoskonałości dodatkowo przykrywam korektorem, a nastepnie całość pudruję dla utrwalenia. Puder, który stosuję to Rimmel Stay Matte Pressed Powder.
Dla poprawy kolorytu, na kości policzkowe nakładam odrobinę różu i dodatkowo konturuję twarz bronzerem. Szczyty policzków, czubek nosa i wgłębienie nad górną wargą muskam rozświetlaczem, aby twarz ładnie odbijała światło. Po takim przygotowaniu twarzy możemy przejść do makijażu kolejnych partii, tj. oczu i ust.

Popularne posty