Organizacja kosmetyków

Hej!
Ostatnimi czasy miałam problem ze znalezieniem konkretnych kosmetyków, których w danym momencie potrzebowałam. Postanowiłam więc zrobić z nimi wreszcie porządek. Raz a dobrze! Co prawda w moim malutkim mieszkanku nie ma miejsca na toaletkę czy jakieś oddzielne miejsce, w którym mogłabym to wszystko trzymać, ale wygenegowałam dla siebie trochę miejsca w szafce w regale. Liczę, że w przyszłości będę mogła zorganizować sobie taki typowy kącik makijażowy z toaletką, itp.
No ale wracając do rzeczy... Przejrzałam stan moich kosmetyków i stwierdziłam, że niestety sporo z nich nie używam. Część już niestety nie nadawała się za bardzo do użytku, więc musiałam je wyrzucić. Dotyczyło to zwłaszcza lakierów do paznokci czy starych kredek i cieni do oczu. Poza tym jakieś gąbeczki, kremiki, próbki, itp. Już dawno temu kupiłam sobie takie plastikowe pudełeczka, które urządziłam "tematycznie". W jednym lakiery i inne przybory do paznoki, w drugim pomadki i konturówki, w kolejnym cienie prasowane, w jeszcze innym pigmenty. Ostatnio, będąc w Naturze, zauważyłam bardzo fajny organizer do kosmetyków. Jest dosyć głęboki a z zewnątrz ma kilka kieszonek, do których można włożyć sporo rzeczy, np. kredki, tusz do rzęs, itp. Wszystko jest wtedy lepiej dostępne. Do tego organizera powkładałam kosmetyki, których ostatnio używam najczęściej.
Po takim uprzątnięciu, posegregowaniu oraz wyrzuceniu zbędnych, nieprzydatnych lub po prostu przeterminowanych kosmetyków, zrobiło się sporo miejsca, w którym mogłam umieścić także swoją kolekcję perfum. Na paletki też się znalazł kącik ;)
Tak więc teraz z łatwością mogę znaleźć to, co jest mi w danym momencie potrzebne i wszystko idzie szybciej i sprawniej.
A Wy, jak radzicie sobie z organizacją i przechowywaniem kosmetyków?


Popularne posty