Kosmetyczne abecadło - B

Hej! Kolej na kolejną literę naszego kosmetycznego abecadła. Dziś omówimy kilka produktów na literę B.Krem BB - nazwa tego produktu pochodzi od angielskiego beauty balm lub blemish base. Początkowo były to kremy sprzedawane prawie wyłącznie na terenie wschodniej i południowo-wschodniej Azji, jednak z czasem zaczęły być dostępne w pozostałych częściach świata. Jest to kosmetyk wielofunkcyjny, który ma zastąpić: serum, krem nawilżający, bazę pod podkład, podkład i krem chroniący przed szkodliwym działaniem promieni UV.
Formuła kremu BB została opracowania w latach 60. ubiegłego stulecia w Niemczech, jako kosmetyku, który miał chronić skórę pacjentów po operacji. Dopiero w połowie lat 80. krem BB został wprowadzony na rynek Korei i Japonii i był swego rodzaju sekretem stosowanym przez tamtejsze aktorki i celebrytki. Zachodnie kosmetyki - kremy, podkłady, bazy - są za ciężkie dla Azjatek, natomiast krem BB ma lekką formułę, w związku z czym jest dla nich kosmetykiem idealnym. Krem BB szybko zyskał na popularności i obecnie jest dostępny praktycznie wszędzie. Główną jego zaletą jest to, że oszczędzamy mnóstwo czasu, ponieważ aplikujemy tylko jeden produkt a nie całą ich serię, a nasza cera jest odświeżona, nawilżona, chroniona przed słońcem, z delikatną opalenizną i wyrównanym kolorytem.
 
Błyszczyk do ust - kosmetyk służący do delikatnego podkreślenia ust, nadaniu im blasku i delikatnego zabarwienia, w sytuacji, gdy nie lubimy lub w danym momencie nie mamy ochoty na mocne podkreślenie ust szminką. Może być bezbarwny, kolorowy, z mieniącymi się drobinkami, brokatem, itp. Błyszczyk nadaje się także do użycia na szminkę w celu nadania ustom połysku. Na rynku dostępne są błyszczyki w formie płynnej, które aplikujemy pędzelkiem, w tubce bądź w wersji substancji podobnej do wazeliny, którą nakładamy palcem lub pędzelkiem. Oprócz walorów estetycznych, błyszczyki pełnią też często funkcje ochronne dla ust - zapobiegają ich wysuszaniu i pękaniu. Błyszczyki często bardzo ładnie pachną, a niektóre również wyśmienicie smakują. 
Bronzer - kosmetyk, który może być stosowany na różne sposoby. Jak wskazuje jego nazwa, dzięki niemu możemy przybrązowić swoją twarz, szyję i dekolt - czyli nadać tym częściom ciała delikatnej opalenizny, jeśli nie chcemy lub nie możemy opalać się na słońcu lub w solarium. Innym zastosowaniem bronzera jest nadanie dzięki niemu optycznie innego kształtu twarzy. Przyciemnimy nim miejsca, które chcemy schować, aby twarz wyglądała na bardziej proporcjonalną - owalną. Najczęściej stosuje się go pod kośćmi policzkowymi, na skroniach, brodzie i żuchwie. Czasem też na skrzydełka nosa.
Bronzery mogą mieć różną postać - puder, mus, krem, żel, kulki. Niektóre bronzery mają drobinki, które dodatkowo rozświetlają miejsca, na które kosmetyk został nałożony. Należy pamiętać, żeby odpowiednio dobrać odcień bronzera do naszej karnacji, gdyż nie może on być za ciemny. Wówczas bardzo łatwo zrobić na twarzy brzydkie plamy. Optymalny bronzer jest o dwa odcienie ciemniejszy od naturalnego tonu cery. Zimą powinniśmy mieć jaśniejszy puder brązujący, natomiast latem, gdy często mamy opalona skórę, dobierzmy puder trochę ciemniejszy. Równie ważne jest odpowiednie roztarcie kosmetyku na skórze, powinien się z nią naturalnie zlewać, nie powinien się zbyt mocno wyróżniać.  


Popularne posty