Przygotowania do wyjazdu - Włochy

Hej! Zaczęłam już wreszcie upragniony urlop. Pora więc na pakowanie walizki. Przede mną 10 dni wypoczynku nad Adriatykiem, ale zanim rozłożę się na plaży, czeka mnie niestety doba jazdy autokarem. Dobrze więc zabrać ze sobą poduszkę i niewielki kocyk, ponieważ w nocy w klimatyzowanym autokarze nmoże być chłodno (mam już doświadczenie z zeszłego roku w tej kwestii ;) ).
We Włoszech nie trzeba martwić sie o pogodę - tak praktycznie zawsze świeci piękne słońce i jest gorąco. Dlatego też trzeba wyposażyć się w odpowiednie kosmetyki - balsam lub olejek do opalania z wysokim filtrem, balsam po opalaniu oraz jakiś żel z pantenolem na ewentualne poparzenia. Zadbać musimy też o włosy, więc spakujmy kosmetyki do pielęgnacji włosów z filtrami UV.
Włochy to kraj, który na pewno warto pozwiedzać. W związku z tym musimy pamiętać o jakichś wygodnych butach do chodzenia po różego rodzaju powierzchniach. Często bowiem ulice we Włoszech są wybrukowane. Nie zakładajmy więc szpilek, czy też innych butów na wysokim obcasie. Najlepiej sprawdzą się sandałki na płaskiej podeszwie lub trampki. Warto też do walizki spakować czapkę, kapelusz albo chustę, którymi będziemy chronić głowę przed upałem.
Kwestia ubrań jest indywidualna, jednak, oprócz bluzek na ramiączka, warto zabrać kilka koszulek z krótkim rękawkiem, które osłonią nasze ramiona przed działaniem słońca. Opalamy się też spacerując, nie tylko leżąc na plaży, więc musimy pamiętać o odpowiednim osłonięciu tych wrażliwych partii ciała, żeby się nie poparzyć. To samo dotyczy spodni. Spakujmy do walizki jakieś cienkie, ale długie spodnie, żeby osłonić kolana, ponieważ one też szybko ulegają poparzeniom.
Będąc już na miejscu pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu. W tak wysokiej temperaturze należy pić dużo wody, żeby nasze ciało mogło się lepiej regenerować.

A jak wyglądają Wasze wakacje? Co pakujecie do walizek?
Do następnego!
 
 

Popularne posty